Kurs dla kobiet w każdym wieku, nie jest wymagane przygotowanie taneczne

Zapraszamy!

Kurs klasycznego tańca starożytnych Indii - 

Bharatanatjam

Więcej o tańcu


Opinie
"Dla mnie kurs tańca wedyjskiego był fantastyczny. Uporządkowane, symetryczne ruchy, które przywróciły energię moim mięśniom, kościom i całemu ciału były dla mnie wielką radością.
Postawa mojego ciała się poprawiła a chód stał się bardziej płynny. Poprawa napięcia mięśniowego w ten sposób jest korzystna dla kobiet pracujących w pozycji siedzącej i nawet 10 -15 minut przynosi korzyść. Mogę polecić ten kurs wszystkim kobietom - niezależnie od wieku."
 
S.T. Niemcy

czytaj dalej

O tańcu wedyjskim


Nazwa Bharatanatjam pochodzi od słowa "Bharata" – bhawa (uczucie), raga (melodia) i tala (muzyka) (rytm).


"W filozofii hinduskiej taniec uważany jest za najczystszą formę w jakiej objawia się ożywiająca Wszechświat energia. Taniec Bhratanatjam wywodzi się z południowych Indii i jest najstarszą formą tańca. Wykonywany jest przez same kobiety. Cechuje go szlachetnośc i piękno ruchów oraz surowość archaicznego stylu. "
Irena Turska - Krótki zarys historii tańca i baletu.

"Bharatanatjam jest sztuką, która uświęca ciało (...) Tancerka, której tożsamość znika w rytmie i muzyce, sprawia, że ​​jej ciało jest instrumentem wyrażającym doświadczenie i ekspresję duchowości.
Uporządkowane sekwencje Bharatanatjam, są sztuką jogi, ujawniającą duchowość poprzez cielesność."

Balasaraswati, Keynote Address, Congress on Research in Dance, Hawaii 1978

" Świat jest aktywną boskością; wszystko wznosi się niczym fala na wiecznym oceanie świadomości błogostanu....
W każdym statycznym i dynamicznym stanie życia boska chwała nieprzejawionego znajduje swój odblask w przejawionym polu życia. Absolut odbywa taniec we względności. Wieczność przenika każda chwilę przemijającego istnienia. "  

Maharishi Mahesh Yogi